AMP - DOBRY WYNIK TRÓJBOISTÓW
Maj
8
2018

Długi majowy weekend już za nami, a my spieszymy z relacją z Katowic. W dniach 4-6 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Organizatorem imprezy, po raz czwarty był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Pogoda sprzyjała do leniuchowania, ale nasi zawodnicy zwarci i gotowi zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej w typach uczelni UNI!

Klub reprezentowali: Ernest Bil (kat. do 83 kg, miejsce 26), Jarosław Szwaczkiewicz (kat. do 83 kg, miejsce 30), Damian Gawrjołek (kat. do 93 kg, miejsce 46), Krystian Kochoń (kat. do 93 kg, miejsce 48), Patryk Berger (kat. do 105 kg, miejsce 27), Anita Słomska (kat. do 72 kg, miejsce 20).

Najlepszym zawodnikiem naszego klubu w klasyfikacji generalnej wg. formuły Wilksa okazał się Ernest Bil. Nasza jedyna zawodniczka, Anita Słomska w klasyfikacji generalnej zajęła 73 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna generalna wg. formuły Wilksa:
124. Ernest Bil
139. Patryk Berger
140. Jarosław Szwaczkiewicz
192. Damian Gawrjołek
199. Krystian Kochoń

Należy zaznaczyć, że turniej kobiet odbył się po raz trzeci i wpisuje się już na stałe w coroczną imprezę.

Jednak w tej edycji po raz pierwszy do klasyfikacji indywidualnej AMP zostanie wliczona klasyfikacja kobiet Wcześniej zawodniczki rywalizowały w zawodach o Puchar Zarządu Głównego AZS w Trójboju Siłowym Kobiet.

Przypominamy, że na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego nasz klub zajął III miejsce.