Pierwszy semestr już za nami...
Styczeń
8
2019

Za nami Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Pragniemy z całego serca pogratulować zdobytych medali wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz Uniwersytet i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Poniżej podajemy wyniki zmagań naszych sportowców w zawodach rozgrywanych w miesiącach październik - grudzień 2018 r. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.azs.lublin.pl na której dostępne są szczegółowe wyniki wszystkich zawodów sportowych odbytych w ramach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego.

Gratulujemy reprezentacji drużynowej w tenisie stołowym zajęcia 4 miejsca w kategorii kobiet i 5 miejsca w kategorii mężczyzn.

Dzięki naszym szachistom KUL zajął zaszczytne 3 miejsce zarówno w turnieju drużynowym jak i indywidualnym.

Badminton nie należał do kobiet (6 miejsce) a zdecydowanie do mężczyzn, którzy zajęli 4 miejsce. Do tak wysokiej lokaty szczególnie przyczynił się Daniel Gujawski zdobywając złoto.

Choć dwubój jest raczej męską dyscypliną to na naszej uczelni znajdują się także panie, które nie boją się wystartować. Udowodniła to Anita Słomska zdobywając 3 miejsce w swojej kategorii wagowej, dzięki czemu reprezentacja kobiet zdobyła 5 miejsce.

Mężczyźni choć wyżej w klasyfikacji, bo aż 3 miejsce to jednak znaczący w tym zestawieniu był brązowy medal, który zdobył Sebastian Kruk.

Podobnie nasza reprezentacja mężczyzn w wyciskaniu sztangi leżąc uplasowała się tuż za podium – 4 miejscu.

Za to nasza reprezentacja w klasyfikacji drużynowej w pływaniu została zdominowana bardziej przez kobiety (3 miejsce) niż przez mężczyzn (7 miejsce). Tak wysokie noty kobiet zapewniły m.in. Magdalena Mazurek zajmując 3 miejsce na 100 m st. dowolnym oraz Aleksandra Saczuk zdobywając brąz 50 m st. motylkowym. W sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym panie zajęły 2 miejsce.

Podobnie ergometr wioślarski na 800 m w wadze lekkiej i open zdominowały nasze studentki: Joanna Solak i Katarzyna Kuchta zdobywając złoto. W klasyfikacji drużynowej panie zajęły 1 miejsce, panowie zaś 5.

Strzelectwo sportowe też nie jest obce płci pięknej. Alicja Obel zdobyła srebro dzięki czemu w klasyfikacji KUL zajął 7 miejsce.