Występy naszych zawodników na AMWL
Marzec
19
2018

W czwartek 8 marca 2018 roku, z okazji Dnia Kobiet odbył się Amatorski Turniej Żeńskiej Piłki Nożnej.

Zawody miały miejsce na Akademii Sportu przy ul. Zemborzyckiej. Swój udział zdeklarowało ponad 50 osób, z których utworzyło się aż 15 zespołów. Nasze dziewczyny z akademickiej sekcji sportowej piłki nożnej wygrały! Dodatkowo, najlepszą bramkarką turnieju została wybrana nasza zawodniczka Dorota Powęzka, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju Aldona Łogasz!

Dwa dni później 10 marca 2018 roku w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ulicy Głębokiej 31 odbyła się II runda Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w trójboju siłowym. W kategorii wagowej 85 kg do walki stanęło dwóch naszych zawodników: Ernest Bil oraz Jarosław Szwaczkiewicz. Zdobyli odpowiednio 4 oraz 8 miejsce. W kategorii wagowej 95 kg nasi zawodnicy Krystian Kochoń oraz Damian Gawrjołek uplasowali się tuż za podium na 4 oraz 5 miejscu. Patryk Berger startował w kategorii + 95 kg. Zajął 3 miejsce! W klasyfikacji generalnej mężczyzn po II rundzie Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego, AZS KUL z liczbą punktów 12, uplasował się na 3 miejscu.

Wśród dziewcząt w kategorii 60 kg wystartowała Klaudia Kotarba zdobywając 5 punktów została uplasowana na miejscu tuż poza podium na 4 pozycji. Nasza druga zawodniczka Anita Słomska wystartowała w kategorii + 70 kg. Wywalczyła 6 miejsce z 3 punktami na koncie. W klasyfikacji generalnej nasze Panie zajęły 5 miejsce na 8 uczelni.

10 marca 2018 roku w Hali Sportowej KS Abram Lublin przy ulicy Mełgiewskiej 9 e, odbył się turniej indywidualny w badmintonie. Nasza uczelnia wśród mężczyzn okazała się najlepsza, natomiast wśród kobiet stanęła na 3 miejscu. Nasi zawodnicy Paweł Lepianka oraz Daniel Gujski byli bezkonkurencyjni, zajęli dwa pierwsze miejsca zdobywając łącznie aż 50 punktów, nasi pozostali zawodnicy Piotr Warzyszak oraz Dawid Mianowski uzyskali taką samą liczbę punktów 15,5. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Ptak, która zdobyła pierwsze miejsce uzyskując 18 punktów. Magdalena Karpińska oraz Magdalena Chróściak zdobyły po 7,5 punkta.

Dzień później 11 marca 2018 roku, w tym samym miejscu odbył się turniej drużynowy. W klasyfikacji drużynowej znów bez niespodzianek, nasi zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!