AZS Katolicki Uniwersytet Lubelski

(81) 445 49 84

AMWL w judo 02.03.2018 r.
Marzec
4
2018

AMWL w judo 02.03.2018 r.

W ubiegły piątek 2 marca 2018 roku, na Hali Sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie przy ul Konstantynów 1G odbyły się zawody Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w JUDO.

Do turnieju zgłosiło się 20 kobiet oraz 21 mężczyzn z lubelskich uczelni wyższych.

Zawody w kategorii kobiet prowadzone były w 5 kategoriach wagowych: 52 kg, 57 kg, 63kg, 70 kg oraz 78 kg.

Do najniższej kategorii wagowej zgłosiła się jedynie jedna zawodniczka: Ewelina Biernacka (UMCS), zgarniając jednocześnie złoty medal. W kategorii wagowej 57 kg, rywalizowały 3 zawodniczki. System rozgrywek przyjęty w turnieju zakładał walkę każdego zawodnika z każdym. Podium wyglądało następująco: 1 miejsce – Iga Bochenek (UP), 2 miejsce – Ewa Prządka (UMCS), 3 miejsce – Zofia Ziółkowska (UP). Kategoria wagowa 63 kg, była najpopularniejszą ze wszystkich damskich kategorii. Do walk zgłosiło się aż 5 zawodniczek. Najlepsza w walkach o pierwsze miejsce okazała się Aleksandra Grabowska (WSOSP), Karolina Wieczerze (UMCS), Karolina Kożuchowska (UMCS). Kolejne kategoria wagowa - 70 kg - to walka o miejsca między trzema zawodniczkami z Politechniki Lubelskiej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Najlepsza okazała się Oktawia Skraińska (PL LUB), Iza Wypych (UMCS) musiała uznać wyższość Patrycji Pilch (WSOSP). Dopiero w ostatniej kategorii wagowej mogliśmy oglądać zmagania naszej jedynej zawodniczki Eweliny Bieńkowskiej (KUL), która wygrała walki zdobywając złoto. Walki toczyła z dwiema zawodniczkami UMCS-u – Angeliką Wróbel oraz Ewą Dzwolak, jednak to ta druga okazała się trudniejszą przeciwniczką, ponieważ stanęła na na drugim stopniu podium.

Również rywalizacja mężczyzn toczyła się w 5 kategoriach wagowych: 66kg, 73 kg, 81kg, 90 kg, 100kg oraz powyżej 100kg.

W najlżejszej kategorii do walk zgłosiło się dwóch zawodników:  Andrii Poberezhnyj (UP) oraz Jakub Oczkowski (UMCS) i to zawodnik Uniwersytetu Przyrodniczego tryumfował w tejże kategorii. Wśród mężczyzn do walki o złoto w kategorii 78 kg stanęło czterech mężczyzn. Wszyscy ze startujących znaleźli się na podium. Pierwsze miejsce zdobył Filip Rybczuński (WSOSP), drugie – Hubert Modrzewski (UMCS) natomiast trzecie miejsce ex aequo zdobyli Jakub Wróbel (UMCS) oraz Ivan Zhelepa (WSSP). Najpopularniejszą wśród mężczyzn pod względem liczby zgłoszeń okazała się kategoria wagowa 81 kg. Chęć udziału w walkach zgłosiło 5 zawodników, jednak tylko trzech z nich odebrało medale. Złoto zdobył Paweł Borowicz (WSOSP), srebro odebrał  Paweł Wójcik (UMCS), a brąz Robert Nester (PL LUB). Dużo emocji przyniosły walki zawodników w wadze 90 kg. Pierwsze miejsce zasłużenie zdobył Kacper Świątek (WSOSP) srebrny medal powędrował w ręce Pawła Sowińskiego (UMCS) natomiast brąz trafił do Bartosza Świty (UP). Kategoria do 100 kg, to bratobójcza walka zawodników z UMCS-u. Tomasza Słapczyńskiego i Illi Brodskyi. Jednak to ten pierwszy okazał się być bardziej waleczny. Podobnie jak w przypadku kobiet tak i u mężczyzn nasz zawodnik Patryk Berger (KUL) walczył w najcięższej kategorii. Nasz zawodnik, który jak sam  o sobie mówi, że stawia w tym sporcie swoje pierwsze kroki, w piątek wrócił do domu z brązowym medalem, póki co musiał uznać wyższość Przemysława Pasternaka (UP) zdobywcy złotego medalu, a także Pawła Chmiela (UP).

Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy i trenerzy będą wspomiać zawody z sentymentem. 

My ze swojej strony pragniemy raz jeszcze pogratulować wszystkim zawodnikom udziału, a w szczegołności zwycięzcom!

A już niedługo w naszej galerii zdjęć pojawi się fotorelacja z zawodów! 

Facebook

Wspierają nas

AZS LublinTitaniumMinisterstwo Sportu i TurystykiUrząd Miasta LublinLubelskie