Podsumowanie weekendowych rozgrywek
Grudzień
4
2017

W ubiegły weekend 1 i 2 grudnia 2017 roku miał miejsce szereg rozgrywek sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nasi reprezentanci konkurowali w takich dyscyplinach jak: dwójbój siłowy, wspinaczka sportowa, szachy (turniej indywidualny), futsal kobiet, paintball, a także tenis sportowy.

Dwóch naszych reprezentantów w dyscyplinie dwuboju siłowego Jarosław Szwaczkiewicz oraz Ernest Bil uplasowali się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobrze, poradzili sobie zawodnicy reprezentujący Katolicki Uniwersytet Lubelski w paintballu. Zawody przeprowadzone na Polu AZS Arena zakończyli na 3 miejscum wyprzedzając drużynę Politechniki Lubelskiej.

Nasza damska drużyna w futsalu rozegrała mecze ze swoimi przeciwniczkami z grupy B, między innymi: UMCS Lublin, Politechnika Lubelska, AWF Biała Podlaska, UM Lublin. Wyniki poszczególnych meczy można sprawdzić pod linkiem: http://www.azs.lublin.pl/files/AMWL%202017-2018/Komunikat31.pdf.

Zaciętą rywalizację mogliśmy zaobserwować na Ściance wspinaczkowej Centrum Sportowo - Rekreacyjnego Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31 w Lublinie. Nasz zawodnik Kuba Drozd zajął miejsce 5 w klasyfikacji generalnej, natomiast nasze zawodniczki Joanna Zawilińska oraz Agnieszka Buczak łącznie zdobyły 27 punktów co dało im 2 lokatę w klasyfikacji generalnej. Ustąpiły miejsca pierwszego zawodniczkom z Uniwersytetu Medycznego.

1 grudnia 2017r. Zamość stał się na jeden dzień stolicą tenisa stołowego. W ZSP nr. 3 przy ulicy Jana Zamoyskiego 62, rozegrany został turniej w tenisie stołowym. Reprezentacja kobiet uplasowała się na 6 pozycji. Panowie zaś na 10 startujących zespołów znaleźli się po środku klasyfikacji generalnej. Uplasowali się na 5 miejscu.