AZS Katolicki Uniwersytet Lubelski

(81) 445 49 84

Podsumowanie roku 2015/2016
Lipiec
19
2016

Podsumowanie roku 2015/2016

Kolejny sezon za nami. Powstaje zatem pytanie, czy był on udany dla naszej uczelni? Podsumowując wszystkie dokonania naszych zawodników i zawodniczek, można zdecydowanie stwierdzić, że tak. W klasyfikacji głównej województwa lubelskiego AZS KUL znalazł się na czwartym miejscu (475,5 pkt), tuż za AZS UMCS (577 pkt), AZS PL (531,5 pkt) oraz AZS UP (505,5 pkt).

Jeśli chodzi o poszczególne dyscypliny, złote medale zdobyliśmy w badmintonie mężczyzn oraz badmintonie drużynowym. Srebrne w badmintonie kobiet, judo kobiet, pływaniu kobiet, street baskecie mężczyzn, tenisie mężczyzn oraz trójboju siłowym. Brąz w brydżu, kolarstwie górskim kobiet oraz mężczyzn, siatkówce plażowej mężczyzn snowboardzie kobiet oraz w szachach 

Wystąpiliśmy również w wielu Akademickich Mistrzostwach Polski, między innymi w siatkówce mężczyzn, trójboju siłowym, kolarstwie górskim czy aerobiku kobiet.

Wszystkie te osiągnięcia nie są jednak najważniejsze. To co rzeczywiście jest istotne w sporcie to pokonywanie własnych barier, nawiązywanie nowych znajomości, rodząca się w bólu treningów przyjaźń oraz samodyscyplina. Sport może być też świetną zabawą. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby w przyszłym sezonie nie bali się zaryzykować i pojawili się na hali AZSu po to, by walcząc o coś dla uczelni, wywalczyć coś dla siebie.

Facebook

Wspierają nas

AZS LublinTitaniumMinisterstwo Sportu i TurystykiUrząd Miasta LublinLubelskie