Marzec
13
2017

W ostatni weekend rozegrane zostały turnieje tenisa stołowego, badmintona

i judo z okazji jubileuszowej 10-edycji Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego. Ponadto w ten weekend zorganizowany został Puchar AMWL w szachach błyskawicznych.

Najlepiej poradzili sobie nasi badmintoniści. Zawody w turnieju drużynowym w badmintonie odbyły się 10 marca 2017 r. (piątek) w hali sportowej Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej.

Nasz klub reprezentowali Paweł Lepianka, Magdalena Karpińska, Dawid Mianowski, Iwona Bryk, Aleksandra Skrzyńska, Daniel Gujski oraz Daniel Kiper. Trenerem naszej kadry był Łukasz Kamiński. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej KUL Lublin zajął I miejsce :)

i tym samym obroniliśmy tytuł z poprzedniego sezonu.

Nasza reprezentacja weźmie udział w półfinale. Odbędzie się on w Bieruniu w dniach 17-19 marca 2017 r. Należy podkreślić, że w 2016 roku nasza kadra na Akademickich Mistrzostwach Polski zajęła II miejsce w typach uczelni: uniwersytety.

6 WSNS LUBLIN

W tym samym dniu, odbyły się także wyjazdowe zawody w turnieju drużynowym w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Już po raz drugi w tym roku akademickim 2016/2017 zawody te zostały zorganizowane w Zamościu w sali ZSP nr 3.

Trenerem naszej kadry był Adam Piwiński. W turnieju kobiet udział wzięło 21 zawodniczek. Nasz klub reprezentowały Agata Biała i Ewelina Żurek.

Nasze zawodniczki dostały się do półfinału. W klasyfikacji końcowej kobiet nasz klub zajął IV miejsce.

W turnieju mężczyzn wzięło udział 27 zawodników. Nasz klub reprezentowali Mateusz Jarszak, Kamil Łata, Ivan Zdeb, a także Andrzej Łuszcz. W klasyfikacji końcowej mężczyzn KUL Lublin zajął V miejsce.

Następnego dnia w sobotę 11 marca w świetlicy klubowej stadionu lekkoatletycznego

w Lublinie po raz pierwszy odbył się turniej indywidualny w szachach błyskawicznych. Został on przeprowadzony w ramach Pucharu AMWL.

Nasz uczelniany klub reprezentowali Konrad Szczygieł, który jest zarazem trenerem naszych zawodników, a także Sławomir Pawłowski, Oktawian Nalepa oraz Jakub Soszka. W klasyfikacji drużynowej AZS KUL zajął II miejsce z wynikiem 40 punktów, ustępując tylko Politechnice Lubelskiej.

Wyniki klasyfikacji drużynowej (patrz tabela)

1 POLITECHNIKA LUBELSKA 61 pkt.

2 KUL LUBLIN 40 pkt.

3 UMCS LUBLIN 31 pkt.

4 UM LUBLIN 21 pkt.

5 UP LUBLIN 5 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanął nasz reprezentant Konrad Szczygieł. Zajął on II miejsce, z wynikiem 17 punktów dla naszego klubu.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej (patrz tabela)

IMIĘ I NAZWISKO KLUB WYGRANE PUNKTY

1 NIKOLAY VOROBETS KU AZS PL LUBLIN 12 19

2 KONRAD SZCZYGIEŁ KU AZS KUL LUBLIN 11 17

3 IGNAT BOGDANOV KU AZS PL LUBLIN 11 16

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów :)