Maj
17
2017

Wiosna trwa w najlepsze, a to oznacza otwarcie sezonu dla letnich dyscyplin sportowych. W ostatnim tygodniu mogliśmy śledzić zmagania naszych sportowców w kolarstwie górkim, siatkówce plażowej, a także w streetbaskecie.

Nasze podsumowanie zaczynamy od Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. W tym roku odbyły się one w Chorzowie na terenie Parku Śląskiego. W dniach 12-14 maja najlepsi akademiccy kolarze zmierzyli się w wyścigu ze startu wspólnego. Klub AZS KUL reprezentował Kamil Grenda. Ostatnio pisaliśmy o jego sukcesie na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, gdzie uplasował się na I miejscu. Na AMPach odnotował najlepszy wynik wśród zawodników z województwa lubelskiego. W klasyfikacji OPEN zajął 26 miejsce, zaś 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Jego łączny czas to 1 godz.15 min.34 sek., na 5 okrążeń.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn odbyły się w dniach 13-14 maja. Panie rywalizowały na boiskach CKF UMCSu Lublin, natomiast rozgrywki mężczyzn odbyły się na obiekcie KULu przy ul. Konstantynów 1g.

W klasyfikacji drużynowej kobiet KUL Lublin zajął 5 miejsce, a najlepsze okazały się w duecie Karolina Karpiuk i Weronika Zakrzewska. Uplasowały się na 11 pozycji.

Znacznie lepiej poradzili sobie mężczyźni. Duet Bartłomiej Malec i Maciej Szymczyk w klasyfikacji indywidualnej wywalczyli IV miejsce i awans do 1/2 AMPów! Jako drużyna zajęliśmy miejsce tuż za podium.

- Skóra Jakub, Andrukiewicz Paweł.

Informujemy, że za dwa tygodnie na tych samych boiskach odbędzie się półfinał AMPów w siatkówce plażowej strefy C. Zapraszamy do kibicowania!

14 maja na boiskach CKF UMSC Lublin odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w streetbaskecie kobiet i meżczyzn. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny kobiet i dwie drużyny mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej kobiet zajęliśmy III miejsce.