Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Od wielu miesięcy jesteśmy zmuszeni siedzieć w domach. Siłownie i baseny są zamknięte, siłą rzeczy nie mamy więc do nich dostępu. Wiele osób rezygnuje również z aktywności, które możemy wykonywać na świeżym powietrzu w obawie przed zarażeniem wirusem. Jednak ciężko jest zrezygnować całkowicie z codziennego ruchu, zwłaszcza jeśli pracujemy zdalnie przy komputerze po osiem godzin dziennie.

Ćwiczenia bez sprzętu na wszystkie partie ciała

Dla osób, które przywykły do ćwiczenia na siłowni dłuższy czas bez sprzętu może być problemem. Trzeba przyznać, że ćwiczenie razem ze specjalnie stworzonymi do tego celu przyrządami jest dużo wygodniejsze, niż ćwiczenie z domu, musimy się jednak dostosować do nowej sytuacji. Nie próbuj w domu jednak odtwarzać sprzętów, na których codziennie ćwiczyłeś, zwłaszcza jeśli do dyspozycji masz tylko domowe meble. Nie ćwicz nigdy na czymś, co zrobiłeś naprędce na podobieństwo twoich ulubionych sprzętów. Nie używaj krzeseł do pompek ani szafy do podciągania. Te meble nie są do tego przeznaczone, a używając ich w taki sposób, możesz zrobić sobie krzywdę.

Treningi domowe tworzone przez kluby

Wiele klubów fitness i siłowni w czasie pierwszego lock downu oferowało swoim klientom lub obserwatorom na Instagramie darmowe plany treningowe ułożone w taki sposób, aby kontynuować postępy, które udało nam się osiągnąć do tej pory we współpracy z nimi. Koniecznie sprawdź, czy twoja siłownia oferuje coś takiego, a jeśli nie, poszukaj takiej, która może Ci taką usługę zaproponować. To bardzo fajne rozwiązanie zwłaszcza dla kogoś, kto ceni sobie zorganizowany trening na konkretne partie ciała lub na konkretnych sprzętach. Spokojnie, znajdziesz też treningi, do których jedyne, czego będziesz potrzebował to odrobina miejsca na podłodze i chwila spokoju.

Filmiki na YouTube i aplikacje

Jeśli nie masz ochoty wypróbowywać ofert siłowni, możesz sięgnąć po sprawdzone źródło różnego rodzaju filmików, czyli YouTube. Wiele trenerów i osób, które na co dzień zajmują się układaniem treningów, tworzy materiały z gotowym planem ćwiczeń. Są one o tyle lepsze, że trener wykonuje ćwiczenia z nami, więc jak nie jesteśmy pewni, jak ćwiczenie ma wyglądać, zawsze możemy się na nim wzorować. Jeśli jednak codzienne oglądanie tego samego filmu Cię nie interesuje, a nie chcesz za każdym razem szukać czegoś nowego, koniecznie wypróbuj aplikacje z gotowymi treningami, które będą mierzyły twój czas i kalorie, które spalisz podczas treningu.

One thought on “Jak ćwiczyć w domu bez sprzętu?

Dodaj komentarz