Jakie ćwiczenia na odchudzanie są najlepsze?

Odchudzanie to nie tylko odpowiednia dieta, ale również aktywność fizyczna. To właśnie ćwiczenia kształtują naszą sylwetkę. Bez nich nawet po zrzuceniu zbędnych kilogramów, nie będziemy dobrze wyglądać. Treningi siłowe możemy wykonywać 3-4 razy w tygodniu. W dni nietreningowe możemy wykonywać cardio, co pozwoli nam spalić więcej kalorii.

Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

W procesie odchudzania aktywność fizyczna odgrywa ważną rolę. Ćwiczenia siłowe, które wykonujemy mobilizują nasze mięśnie do wzrostu. Większa ilość tkanki mięśniowej, to większa ilość spalonych kalorii w ciągu dnia. Trening siłowy możemy wykonać na siłowni lub w domu. W treningu domatora do ćwiczeń wykorzystujemy masę własnego ciała. Zarówno ćwicząc na siłowni, jak i w domu powinniśmy wykonywać ćwiczenia wielostawowe. Angażują one do pracy wiele grup mięśniowych, co przekłada się na spalanie większej ilości kalorii w czasie treningu.

Ćwiczenia na odchudzanie to również bieganie, jazda na rowerze czy skakanie na skakance. Jest to inaczej zwane cardio, czyli wysiłek wykonywany w umiarkowanym tempie przez dłuższy okres czasu. Taki trening pozwoli nam spalić nawet 600 kcal w ciągu godziny. Oprócz tego możemy wykonywać interwały. Trening interwałowy polega na tym, że przez pewien okres czasu wykonujemy daną czynność z dużą intensywnością, po czym wykonujemy tą samą czynność z mniejszą intensywnością. Przykładowo możemy biec szybkim tempem przez minutę, po czym przez kolejną minutę biegniemy truchtem. Takich serii możemy wykonać kilka na jednym treningu. Wykonując interwały nie tylko spalamy kalorie w czasie wysiłku, ale także przyspieszamy metabolizm.

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

W zależności od rodzaju treningu mamy do dyspozycji wiele ćwiczeń, które ułatwią nam odchudzanie. W treningu domatora możemy wykonywać pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie, przysiady, a także cardio i interwały. Na siłowni możemy wykonywać dipy, przyciąganie kolan do klatki w zwisie, martwy ciąg, przysiady ze sztangą, podciąganie, wyciskanie sztangi leżąc, wyciskanie sztangi nad głowę stojąc, wymachy kettle’m, wskoki na skrzynię i trening z linami. Na siłowni jest również wiele sprzętów, na których wykonamy zarówno trening siłowy, jak i cardio. Ćwiczenie, które warto wykonywać to barpees. Możemy to robić w dowolnym miejscu. Jest to połączenie kilku różnych ćwiczeń, co angażuje do pracy wiele grup mięśniowych.

Przed treningiem musimy poświęcić około 10 minut na rozgrzewkę. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko kontuzji. Tyle samo czasu przeznaczmy na rozciąganie po zakończonym wysiłku. Wpłynie to na lepszą regenerację i zapobiegnie powstawaniu zakwasów. W treningu ważny jest progres. Trenując w domu możemy wykonywać trudniejsze wersje poszczególnych ćwiczeń. Na siłowni progres jest łatwiejszy. Wystarczy zwiększyć ciężar z jakim ćwiczymy. Pamiętajmy także o tym, że powinniśmy spać około 8 godzin. To właśnie w czasie snu nasz organizm się regeneruje. Niewyspani będziemy mieć mniej energii na trening.

One thought on “Jakie ćwiczenia na odchudzanie są najlepsze?

Dodaj komentarz