Piłka nożna – selekcja młodych talentów

Wielu z nas marzyło o grę w piłkę nożną w sposób profesjonalny. Jednak wraz z biegiem czasu życie zweryfikowało te marzenia, przez co większość młodych marzycieli musiała pomyśleć o swojej przyszłości w całkowicie inny sposób. Przede wszystkim było to spowodowane słabym poziomem szkolenia w naszym kraju. Akademie piłkarskie w Polsce cechowały się kiedyś selekcją na podstawie warunków fizycznych. Z tego powodu wielu utalentowanych młodzików zostało skreślonych już na starcie. Rozwój młodych piłkarzy nie był domeną Polaków w ubiegłych latach.

Selekcja piłkarska w Polsce

Nie ma co ukrywać, że wspomniana we wstępie selekcja była bardzo krzywdząca, jednak z biegiem czasu rozwój trenerów w Polsce był coraz większy. Dzięki temu obecne akademie piłkarskie kładą zdecydowanie większy nacisk na pozostałe, znacznie ważniejsze czynniki oraz cechy piłkarskie. To sprawia, że rozwój młodych piłkarzy w Polsce uległ znacznej poprawie. Nasz kraj uznawany jest przez wielu scoutów piłkarskich za prawdziwą kuźnię talentów. To oznacza, że polska piłka nożna klubowa oraz reprezentacyjna może odnosić coraz większe sukcesy. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że trenerzy starają się doceniać również talent oraz technikę użytkową już na początku drogi młodego piłkarza. Niegdyś takie cechy były zdecydowanie niezauważalne. Obecnie trener na selekcji związanej z wyłonieniem najlepszych piłkarzy młodego pokolenia stara się wyciągać osoby, które mają talent boiskowy, a także wykazują się rozsądnym zachowaniem.

Prawidłowa selekcja w akademiach piłkarskich jest bardzo istotna, ponieważ w innym przypadku młody gracz nawet z największym talentem może zaprzepaścić swoją życiową szansę. Na szczęście w Polsce rozwój młodych piłkarzy stoi na coraz wyższym poziomie. Na takim fakcie zyska zarówno sam zawodnik, jak i polski futbol.

Dodaj komentarz