5 korzyści wynikających z posiadania partnera treningowego

Spędzanie czasu z podobnie myślącymi przyjaciółmi to najlepszy sposób na utrzymanie się na zdrowej ścieżce. Ci kumple oferują wsparcie emocjonalne, dzielą się poradami kulinarnymi, a nawet są świetnymi partnerami do ćwiczeń. Przeprowadzono kilka badań na temat korzyści z treningu z kumplem treningowym. Wykazano, że trening z partnerem poprawia wyniki sportowca na wielu płaszczyznach. 

Trening z partnerem jest doskonały, aby pomóc każdemu sportowcowi utrzymać motywację do treningu. Nie ma wątpliwości, że postęp w ćwiczeniach to proces wzlotów i upadków. W dni, kiedy może brakować Ci motywacji, Twój partner treningowy będzie w stanie pomóc Ci wstać i kontynuować trening.

Wzajemnie się trzymacie planu treningowego

Kiedy planujesz iść na wczesny poranny bieg sam każdego ranka, łatwo jest, że jeden dzień nie czujesz się jak to z jakiegokolwiek powodu i po prostu pominąć trening. Nie jest tak łatwo tego uniknąć, jeśli wiesz, że twój partner do biegania pojawi się pod twoimi drzwiami za 15 minut. Kumpel z siłowni pomoże Ci trzymać się regularnej, tygodniowej rutyny fitness, a im więcej treningów wykonasz w tygodniu, tym więcej kalorii spalisz.

Dłuższe treningi

Czatowanie na spacerze sprawia, że zapominasz, że ćwiczysz. Podczas treningu w pojedynkę możesz co kilka minut spoglądać na zegar, aby wypracować ile czasu Ci zostało, ale podczas zabawy z partnerem zapomnisz o czasie. Zazwyczaj będzie to oznaczało, że będziesz bardziej skłonny do dłuższej pracy niż w przypadku samodzielnej. Dłuższe treningi przekładają się na większą ilość spalonych kalorii.

Nowe treningi

Kiedy ćwiczysz sam, łatwo popaść w rutynę. Jednak partner treningowy zachęci Cię do innych rzeczy, ucząc Cię na przykład: nowego ćwiczenia na ręce lub nowego ćwiczenia Pilates itp. To utrzyma motywację w fitnessie, więc mniej prawdopodobne jest, że będziesz pomijać treningi. Ponadto, poprzez mieszanie rutynowych ćwiczeń, poprawiasz swoje mięśnie na różne sposoby, budując siłę i wytrzymałość.

Mała przyjacielska rywalizacja

Kiedy widzisz, że twój partner robi 20 pompek z rzędu, mały głos wewnątrz ciebie powie: „Jeśli ona lub on może zrobić 20, to ja też mogę”. Albo możesz aktywnie konkurować, aby zobaczyć, kto może dostać się tam. Sport jest receptą na skuteczne odchudzanie, więc jeśli będziecie się nawzajem motywować szybciej zrzucicie zbędne kalorie lub zbudujecie pożądaną sylwetkę.

Możesz też aktywnie rywalizować o to, kto pierwszy dotrze na szczyt wzgórza na rowerze lub kto najdłużej wytrzyma na głowie. Rywalizacja z partnerem da Ci ten sam dodatkowy bodziec, który otrzymałbyś od osobistego trenera, ale nie będzie Cię to kosztować ani grosza!

Będziesz inspirowany do osiągania celów

Niezależnie od tego, czy przekonuje cię do zapisania się na swój pierwszy maraton, czy inspiruje cię do przebiegnięcia mili w czasie poniżej 10 minut, wyznaczanie celów zwiększy twój trening i intensywność, co pomoże ci spalić dodatkowe kalorie.