Dlaczego deska jest jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń, jakie można wykonywać?

Zrobienie formy na lato może być trudnym zadaniem, jeśli zostawia się to na ostatnią chwilę. W takim przypadku możesz być sfrustrowany, że nie osiągasz oczekiwanych przyrostów w pożądanym tempie. Jeśli jest jedno ćwiczenie, które naprawdę pomoże Ci dojść do formy, to jest nim deska.

Możliwe, że to ćwiczenie jest jednym z ćwiczeń kojarzonych z torturami, ponieważ w tej pozycji sekundy wydają się minutami, a minuty stają się godzinami. W rzeczywistości jednak dzięki desce możesz pracować praktycznie wszystkimi grupami mięśni, więc zawsze włączaj ją do swojej rutyny, aby poprawić wyniki.

Prawidłowa deska polega na podpieraniu się przedramionami i czubkami palców stóp, tak aby ciało utworzyło rodzaj deski, ale nie jest to łatwe, ponieważ trzeba podeprzeć cały ciężar ciała. W ten sposób wzmocnisz mięśnie brzucha, pośladków, pleców, nóg…

Jeśli chodzi o czas, jaki należy na to poświęcić, to zawsze zależy on od indywidualnych możliwości, ale zaleca się wykonywanie trzech desek dziennie po jednej minucie każda. Na początku możesz nie być w stanie ukończyć całej minuty, ale zawsze możesz zacząć np. od pół minuty i każdego dnia dodawać pięć sekund do czasu, tak aby stopniowo dojść do minuty, a nawet ją przekroczyć.

Błędy popełnianie podczas tego ćwiczenia

To ćwiczenie jest bardzo kompletne… pod warunkiem, że jest dobrze wykonane. Niebezpieczeństwo związane z deską polega na tym, że w miarę upływu sekund i narastającego zmęczenia plecy będą się wyginać w łuk. Jeśli będziesz wykonywać to ćwiczenie w ten sposób, możesz z czasem odczuć jego skutki, ponieważ obciążasz dolną część pleców.

Innym często popełnianym błędem jest patrzenie w górę. Szyja powinna być równoległa do podłogi, dlatego należy wyciągnąć szyję i nie patrzeć w górę na sufit, ponieważ może to powodować ból, a także źle ustawiać ciało.

Należy również obserwować swoje biodra, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą się one unosić lub opadać w miarę upływu sekund. Najskuteczniejsze jest wykonywanie deski przed lustrem, aby od czasu do czasu móc spojrzeć na nie i sprawdzić, czy pozycja jest prawidłowa.

Należy również zwracać uwagę na ramiona. Zmęczenie może powodować garbienie się, co powoduje większe obciążenie szyi i może prowadzić do jej obolałości. Chodzi o to, że niektóre z tych błędów wynikają ze zmęczenia upływającymi sekundami. Jeżeli stwierdzisz, że nie jesteś w stanie wytrzymać jednej minuty z zachowaniem prawidłowej postawy, skróć czas trwania ćwiczenia. W przeciwnym razie, zamiast poprawić kondycję, można sobie zaszkodzić w niektórych częściach ciała.

Więcej ciekawych newsów sportowych dostępnych jest na https://freetibet.pl